Ukončení školního roku 2025/26

Z rozhodnutí Ministerstva školství končí školní rok v pátek 26.6.2026.

Hlavní prázdniny trvají od 27. června 2026 do 31. srpna 2026.

Od pondělí 29.6. 2026 začnou rekonstrukce a úpravy vnitřních prostor budovy školy, a proto nebude možný ani provoz v MŠ.

Děkujeme za pochopení.

Škola v přírodě Harrachov

Předpokládaný příjezd 15:15 – 15:30

Odjezd z Harrachova je naplánován na 13.hodinu. Pokud by se mělo něco změnit, tak vás budeme informovat na webových stránkách. Dětem dáme Potvrzení od lékaře a kartičku pojištěnce do kufru.

4.den

Děti měly dneska bezva den. Dopoledne prošly Harrachov, viděly skokanské můstky, žabí hnízdečko lásky a nakoupily nějaké překvapení domů. Cestou nás zastihla průtrž mračen, ale do hotelu nám zbývalo jen pár desítek metrů. Po obědě se děti rozdělily na dvě skupiny – jedna intenzivně vnímala přírodu všemi smysly a druhá měla volnou zábavu. Poté se vyměnily. Večerní program byl vyhrazen hudební zábavě.

3. den

Včerejší den nám dal zabrat. U deště se táááák krásně spí, že někteří ještě v 8 hodin spali. Naplánovaný byl celodenní výlet. Bohužel se počasí moc neumoudřilo. Ale my se nedali. Mumlavské vodopády všichni chtěli vidět. Celou cestou si děti předávaly „klíšťata“. Hledaly barvy přírody, pozorovaly stopy zvířat, samy od sebe sbíraly odpadky a nakonec poslouchaly hlasitě mumlat Mumlavu. I na sníh cestou došlo.

Nyní děti vymýšlejí kouzelné Mumlavské příběhy.

2.den

Po vydatné snídani začala první bojovka dne – Najdi si čepici, vysoké ponožky, teplé kalhoty, nepromokavou obuv… Některé děti s sebou bohužel věci nemají a tak si musely něco půjčit. Kvůli nedostatku teplého oblečení musel být zajímavý program pozměněn.

Druhá bojovka dne – Napiš pohled.

Třetí bojovka dne – Schovej se před sněhovými krupkami a postav úkryt (pro sebe či pro zvířátka).

Čtvrtá bojovka – Uteč před „sněhovou bouří“.

Pátá bojovka – Najdi si svůj pohled od rodičů.

Šestá bojovka – Nadlábni se.

Vrcholná sedmá bojovka – Následuj mihotající se světélka a zapamatuj si tajenku.

1.den

Po bezproblémové cestě jsme dorazili do hotelu. Ubytovali jsme se a šli ochutnat místní kuchyni. Po poledním klidu nás animátorky vzaly na průzkum okolí. Rozdělili jsme se do skupin, pojmenovali je, vytvořili erby a totemy z přírodnin. Po zaslechnutí prvních hromů naše výprava zamířila k hotelu. Nikdo nezmokl. Jak rychle se bouřka přihnala, tak zase rychle byla pryč. Chvilka odpočinku na pokojích dětem stačila na doplnění sil a šly zase ven před hotel si pohrát. Po dobré večeři děti hrály deskové hry. Těšíme se, co přinese zítřek. Že by sníh?

Projekt Ekosystém PARK – žáci 4. a 5.ročníku

Pod vedením paní učitelky Vančurové žáci několik hodin věnovali těmto povedeným modelům spoustu energie. Během skupinové práce posilovali vzájemné vztahy, rozvíjeli jemnou motoriku a kreativitu. Makety děti odnesly do místního domova pro seniory Dřevčického parku. Snad některým klientům vykouzlí úsměv na tváři.