Škola v přírodě

Páteční návrat- své piráty si budete moci vyzvednout ve škole cca ve 14:00.

Čtvrtek – poslední rozdávání pohledů a vzkazů dětem udělalo po ránu velkou radost. Některým se přesto ale ani nechce domů. Piráti museli prokázat své dovednosti ve zdravovědě, vázání uzlů a orientaci podle hvězd. K souhvězdím vymýšleli příběhy a sestavovali pirátský jídelníček. Potom si vyrobili náramky. K obědu dostali jeden mega velký sladký knedlík. Po poledním klidu a chvilce bez deště se piráti odebrali na pevninu, kde hráli ve svých posádkách různé hry. Za odměnu si mohli postavit domečky z mechu a kapradí. Někteří stavěli pidi domečky pro mravence, jiní maxi bunkry pro slony. Svačina v dětech zmizela a kapitáni museli vytáhnout vlastní zásoby z domova. Nastane velké balení a třídění spodků i svršků. Po večeři nás čeká velké finále hledání pokladu podle získaných dílků map a závěrečné disco.

Středa – po bohaté snídani jsme se pustili do rumu. Statečně jsme zvládli celý sud tohoto požehnaného nápoje. Připravili jsme se na krizovou situaci ztroskotání a vyrobili si záchranné vory. Po svačině proběhly vodní hrátky na louce. Prověřili jsme funkčnost Archimedova zákona, ulovili několik ryb k večeři a přenášeli vodu sem a tam. Po obědě a důkladném odpočinku jsme zahájili kros výstup na rozhlednu Žalý. Po zvládnutí 160 metrů převýšení nás čekal výhled na celé Krkonoše. Kdo měl dobré oko, zahlédl i Sněžku. Zjistili jsme na vlastní kůži, že ochutnávat jedlý papír se nevyplácí. Cestou zpět došlo i na koulovačku. Večeře byla v čínském duchu a všem náramně chutnala. Pro buřtové nadšence bude ještě večerní opékání. Dobrou noc přejeme i Vám do Dřevčic, Jenštejna, Podolánky a přilehlého okolí….. 🙂

Úterý – ráno jsme se vydatně nasnídali a vrhli se na výrobu pirátské vlajky. Po svačině piráti prokazovali fyzickou zdatnost v různých disciplínách. Po výborném obědě jsme se s Bárou a Martinem (animátoři) učili základům znakové řeči. Taky jsme si ale hráli na houpačkách, průlezkách a na hřišti proběhl mini fotbalový zápas, u kterého se některé slávistky válely na zemi – tak jako to ostatně dělají všichni v Edenu. 🙂 O pauzách hrajeme různé logické a stolní hry. Ošetřili jsme vážné zranění – tříska v dlani. 😀 Po večeři, kterou si někteří i dvakrát přidali a jiní i vylízali talíře, jsme se opět vrhli do her na piráty.

Pondělí – zdravíme do Dřevčic. Dojeli jsme v pořádku. Děti jsou nadšené, slzy zmizely a užíváme si čerstvého horského vzduchu. Máme se dobře, vaří dobře :-)))))) Už hrajeme různé hry.

INSTRUKCE PRO RODIČE

Adresa pobytu : Hotel Žalý, Benecko 160, 512 37

Internetové stránky: http://hotelzaly.cz/

Sraz bude u školy v pondělí 6.5.2019 v 7:45.

Odjíždíme v 8:15, na nikoho nečekáme :-).

Seznamy věcí jste obdrželi, přizpůsobte ho aktuální předpovědi počasí.

Nezapomeňte k autobusu donést léky pro děti s instrukcemi k jejich podávání a potvrzení o bezinfekčnosti.

Dětem, které trpí nevolností v autobuse, podejte léky sami.
(Přibalte léky s sebou i na zpáteční cestu).

Návrat je plánovaný v pátek 10.5.2019 cca mezi 14:30 – 15:00.

Může dojít k nečekanému zpoždění, dopravní situaci nelze ovlivnit. Aktuální informace najdete na vchodových dveřích školy.