DĚKUJEME ZA MILÉ PŘEKVAPENÍ, KTERÉ NA NÁS ČEKALO PŘI PŘÍJEZDU U ŠKOLY.

Přejeme klidný sluneční víkend s vašimi dětmi.

Pátek –

Už jsme skoro u vás.

Blížíme se domů. Předpokládaný příjezd kolem 16:30. Všichni už se moc těší.

Čtvrtek –

Po vydatné snídani šla jedna parta plavat a my šly s ostatními pouštět poskládané lodičky do krásných kaskádovitých jezírek v nedalekém lese. Protože všechny děti vědí, jak se mají chovat v chráněné krajině, lodičky po plavbě zase zakotvily v igelitovém přístavu a putovaly do koše. Místo očekávaného deště se i odpoledne dalo vyběhnout ven a užít si sluníčka. Podvečer byl ve výtvarném duchu. Večerní diskotéka se vydařila, děti si to moc užily a už spokojeně spinkají ve svých pelíšcích. Zítra si naposledy zaplavou a po obědě vyrazíme do Dřevčic.

Autobus by měl odsud vyjíždět ve 13.hodin. V Dřevčicích bychom měli být kolem 16.hodiny. U autobusu si vyzvedněte léky. Při vyzvedávání dětí, prosím přijďte k učitelce, aby věděla, že dítě neodešlo samo. Vaše klíšťátka jsme průběžně kontrolovaly – ale ověřte, zda nemají na sobě nějaká další.

Středa –

Překvapují nás děti, které si umí velmi pěkně uklízet své věci, ale na některých pokojích to vypadá, že tam vybuchla bomba. Kromě plavání jsme pokořili rozhlednu Hnědý vrch, naučili se několik nových her. Připlula k nám velryba s nedokončeným příběhem, který děti svou fantasií dopsaly. K večeři byly oblíbené buchtičky s krémem. Stateční jedinci zvládli i večerní stezku odvahy.

Úterý –

První noc proběhla v klidu. Dopoledne si jedna skupinka zaplavala, druhá pozorovala přírodu i s pomocí kelímků s lupou – našla brouky, pulce a dokonce i čolky. Poté šla plavat druhá skupina a paní učitelky začaly hrát hru – Kdo neutaví fén, vyhrává. Vlasy některých vašich zlatíček jsou hustější než nejhustší les široko daleko.

Letošní téma je Vodní svět – děti si dále poskládaly lodičku z papíru. Někteří se u toho tak zapotili, že by jim znovu sprcha neuškodila. Těšte se, budete si asi muset vyzkoušet pokus s vodou a potápěči. Procházky, hry venku na horském vzduchu, luštění šifer z přírodnin, pozorovací běh, deskové hry snad děti unavily tak, že budou spát jako miminka.

Pondělí –

Děti se rozřadily do plaveckých skupin, seznámily se s instruktory. V lese s námi tvořily postavičky z přírodnin, se kterými hrály divadélko. Po večeři si vyrobily vodní tvory.

V pořádku jsme dojeli. Děti právě baští oběd. Užijte si týden klidu ?-)